Тронът на Ozzy Osbourne от последния му концерт става част от изложба в Бирмингам

Тронът на Ozzy Osbourne от последния му концерт става част от изложба в Бирмингам
25 Юни 2026

Тронът от последния концерт на Принца на мрака ще бъде изложен в родния му Бирмингам като част от експозицията „Ozzy Osbourne: Working Class Hero“. Той ще бъде добавен към мащабната изложба (чието времетраене вече няколко пъти бе удължено) в художествената галерия и музей на града от 1 юли до 27 септември 2026 г., като достъпът е напълно безплатен за всички фенове.

Готическият трон беше изработен специално за легендата на хеви метъла и послужи като централен елемент по време на емоционалния му прощален концерт с Black Sabbath – „Back to the Beginning“ на стадион „Вила Парк“ в Бирмингам на 5 юли 2025 г.

Освен трона, посетителите могат да видят лични вещи от кариерата на Ozzy – сценични костюми и отличия, включително награди Grammy, призове на Залата на славата на рокендрола, от Холивудската Алея на славата и Алеята на звездите в Бирмингам, награди на MTV, както и селекция от негови платинени и златни дискове, наред с фотографии и видеоклипове, които проследяват пътя му от „дете от работническата класа от Астън“ до превръщането му в една от най-разпознаваемите фигури в историята на рок музиката.

Прочетете още